Ziare.com

Liga 1: Programul de joi, arbitrii si televizarile

Joi, 30 Mai 2013, ora 11:20

   

Liga 1: Programul de joi, arbitrii si televizarile
Joi se trage cortina peste editia 2012/2013 a principalei scene fotbalistice interne, odata cu desfasurarea ultimelor patru partide ale etapei 34, pentru jumatate dintre combatante fiind si jocurile de adio din Liga lui Mitica, cel putin pentru un sezon competitional.

* CSMS Iasi (17) vs. SC Vaslui - ora 18.00 / Dolce Sport 1
Adrian Comanescu (Rm. Valcea) - Valentin Avram si Vasile Marinescu (ambii din Bucuresti). Rezerva: Eduard Ionita (Constanta)
Observatori: Gheorghe Moise si Adrian Ionescu (ambii din Bucuresti)

* Viitorul Constanta (13) vs. CS Severin (16) - ora 20.30 / Digi Sport 1
Marius Bocaneala (Galati) - Adrian Ghinguleac (Bucuresti) si Alexandru Cerei (Cluj). Rezerva: Mihai Ene (Bucuresti)
Observatori: Adrian Vidan si Ion Dumitru (ambii din Bucuresti)

* Gloria Bistrita (18) vs. Concordia Chiajna (15) - ora 20.30 / Digi Sport 1
Radu Petrescu (Bucuresti) - Cristian Nica (Ploiesti) si Petru Gaspar (Timisoara). Rezerva: Marius Omut (Oradea)

Observatori: Patritiu Abrudan (Cluj) si Alexandru Popescu (Bucuresti)

* Rapid Bucuresti (9) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (14) - ora 20.30 / Digi Sport 1
Cristian Balaj (Baia Mare) - Miclos Nagy (Cluj) si Mircea Orbulet (Bucuresti). Rezerva: Marcel Barsan (Bucuresti)
Observatori: Victor Berbecaru (Rm. Valcea) si Mircea Calin (Bucuresti)

Rezultatele de pana acum ale etapei de final a campionatului:

* Steaua Bucuresti - FC Brasov 4-0
* Otelul Galati - Dinamo Bucuresti 0-1
* CFR Cluj - Universitatea Cluj 3-1
* Petrolul Ploiesti - Gaz Metan Medias 1-1
* Pandurii Tg. Jiu - Astra Giurgiu 1-1

Indiferent de rezultatele jocurilor de azi, "cartile" sunt deja facute la ambii poli ai clasamentului, astfel:

* Steaua Bucuresti - campioana nationala 2012 / 2013 - participa in turul 2 preliminar al Ligii Campionilor
* Pandurii Tg. Jiu (loc 2 final) - participa in turul 2 preliminar Europa League
* Petrolul Ploiesti (loc 3 final) - participa in turul 1 preliminar Europa League
* Daca CFR Cluj castiga Cupa Romaniei va participa in turul 2 preliminar Europa League
* In cazul ca Petrolul Ploiesti se impune in finala Cupei, atunci Astra Giurgiu, ca ocupanta a locului 4, va intra in Europa League turul 1 preliminar.
* Retrogradeaza in esalonul secund: Gloria Bistrita, CSMS Iasi, CS Severin si Concordia Chiajna.
Sursa: Ziare.com

Articol citit de 508 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor