ASA castiga un meci nebun in mocirla din Targu Mures

Sambata, 18 Martie 2017, ora 19:56
2656 citiri

ASA Targu Mures a obtinut o victorie importanta in play-out-ul Ligii 1, trecand cu scorul de 2-1 de Concordia Chiajna.

A fost o partida nebuna, pe care oaspetii au incheiat-o cu doi jucatori in minus, fotbalul fiind afectat de mocirla arenei din Targu Mures.

Gazdele au deschis scorul in minutul 11, atunci cand Gabi Muresan a transformat un penalti acordat corect, dupa o interventie stupida a lui Balgradean la Batfoi.

Jocul a continuat cu gazdele in ofensiva, elevii lui Ilie Stan parand ca s-au adaptat mult mai bine la suprafata de joc care in multe locuri arata precum un camp.

In partea secunda lucrurile s-au incins, ilfovenii venind aproape de egalare in minutul 66, la cursa lui Munteanu, care nu a reusit sa impinga balonul in poarta goala.

A venit apoi minutul 73, atunci cand Balgradean a iesit din nou stupid din poarta si i-a doborat pe Ciolacu si Barboianu. Portarul care a intervenit cu talpa sus a vazut al doilea cartonas galben, iar coechipierul sau, Barboianu, a suferit o accidentare care l-a scos din joc.

Cum Dan Alexa efectuase deja toate schimbarile, Chiajna a evoluat in 9 jucatori, cu fundasul Cristi Albu intre buturi. Arbitrul Gaman a aratat punctul de la 11 metri, insa Muresan a ratat lovitura de pedeapsa desi in poarta se afla un jucator de camp.

Ilfovenii chiar au inscris pentru 1-1 in minutul 85, prin Valentin Alexandru, care a profitat de o gafa uriasa de proportii a portarului Pap.

Golul victoriei pentru ASA a venit trei minute mai tarziu, cand Ciolacu l-a invins pe Albu din centrarea lui Nicolita.

ECHIPELE DE START

ASA: Pap - Velayos, Rougkalas, M. Constantin, Mendy - G. Muresan, Gorobsov - Nicolita, Ciolacu, C. Rus - Batfoi

Rezerve: Moga, E. Dica, Balgiu, Balgiu, Ferfelea, Lemnaru, Petris, Andre

Chiajna: Balgradean - Barboianu, Melinte, Bejan, D. Popescu - R. Costin, Albu - Serediuc, Herea, Ciobanu - Raducanu

Rezerve: Draghia, Alexandru, Rogoveanu, Rasdan, Cristescu, Munteanu, Deaconu

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#ASA Chiajna rezultat, #Liga 1 meciuri rezultate, #ASA victorie Liga 1 , #rezultate