Cernat, erou negativ in meciul dintre Gaz Metan Medias si Otelul Galati

Joi, 30 Aprilie 2015, ora 18:53
4203 citiri

Gaz Metan Medias si Otelul Galati au terminat la egalitate, scor 0-0, intalnirea disputata joi seara in etapa a 29-a a Ligii 1.

Oaspetii au avut in minutul 58 o ocazie monumentala, prin cel mai bun jucator al lor, Florin Cernat, insa mijlocasul dorit de Steaua a oferit ratarea campionatului.

Cernat a driblat doi fundasi ai mediesenilor, apoi pe portar, dar a trimis apoi din 3 metri direct intr-un adversar, aflat pe linia portii.

Peste numai cateva minute, Cernat a ratat o noua ocazie uriasa, cand a ramas singur cu Plesca, insa a incercat sa-l lobeze pe acesta si mingea s-a dus peste poarta.

In final, Gaz Metan a cerut un penalti prin Cretu, insa arbitrul a considerat ca a fost simulare. In consecinta, fundasul dreapta al gazdelor s-a ales cu un cartonas galben. Cum mai avea unul, a parasit terenul inainte de fluierul final.

In urma acestui rezultat, Gaz Metan face 30 de puncte si urca pe locul 13 in clasamentul Ligii 1, in timp ce Otelul ajunge la 22 de puncte si ramane pe ultimul loc.

Liderul AUR George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...