Liga I: CFR Cluj s-a impiedicat de Astra

Vineri, 13 August 2010, ora 21:50
2361 citiri

CFR Cluj si Astra Ploiesti au incheiat la egalitate, scor 2-2, in partida inaugurala a celei de-a patra etape a Ligii I.

Clujenii au inceput partida in ofensiva, insa oaspetii au fost cei care au inscris primii, in minutul 21, Patrascu profitand de o respingere a lui Nuno Claro pentru a introduce balonul in plasa.

Feroviarii au restabilit egalitatea dupa numai 16 minute, Traore inscriind cu o lovitura de cap din cativa metri dupa o centrare de pe flancul drept.

Elevii lui Mandorlini au fortat in repriza secunda, dar Bud si Traore au ratat din pozitii excelente.

Clujenii au trecut in avantaj in minutul 79, cand Cristi Bud a inscris sub transversala din patru metri, dupa o pasa superba a lui Lacina Traore.

Bucuria gazdelor n-a durat insa decat cinci minute, Fatai inscriind in poarta lui Nuno Claro dupa ce a trecut incredibil printre trei fundasi ai clujenilor.

Atacurile disperate ale campioanei n-au mai putut schimba rezultatul de pe tabela, cele doua formatii terminand la egalitate, scor 2-2.

CFR Cluj: Nuno Claro - Da Silva, Cadu, Piccolo, Edimar - Dica (E.Kone), Dani, Bastos (Hora), Culio, Traore, Bjelanovici (Bud);

Astra: Ebede - Craciun, Rohat, Nogo, Mihalache - Stan (Florea), Patrascu, Takayuki, Stratila (Tudor) - Fatai, Popara (Bornosuzov);

Dupa disputarea a patru etape, campioana Romaniei ramane la mijlocul clasamentului, cu doar 5 puncte, in timp ce Astra acumuleaza cel de-al doilea punct din actuala stagiune si ramane in zona retrogradarii.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...