Liga 1: FCM Targu Mures trimite Sportul in B

Sambata, 30 Aprilie 2011, ora 16:54
1512 citiri

FCM Targu Mures a castigat meciul disputat in deplasare cu Sportul Studentesc, scor 2-1, in prologul etapei cu numarul 30 din Liga 1.

Oaspetii au avut primele ocazii ale meciului, dar suturile lui Florin Dan si Ruiz nu l-au invins pe portarul Popescu.

Studentii au echilibrat meciul in a doua jumatate a reprizei si au trecut pe langa deschiderea prin Curelea, al carui sut a trecut putin pe langa poarta.

Curelea a reusit sa deschida scorul la cinci minute de la reluarea partii secunde, inscriind cu un sut la firul ierbii dupa o patrundere frumoasa.

Acelasi Curelea putea marca pentru 2-0 in minutul 77, dar reluarea s-a a fost blocata de Balauru. Un minut mai tarziu, Florin Dan a restabilit egalitatea punctand in poarta lui Popescu dupa ce a driblat doi adversari.

Vasilache a sutat in bara in ultimul minut de joc, iar Astafei a inscris, in prelungiri, golul victoriei pentru trupa antrenata de Ioan Ovidiu Sabau.

In urma acestei infrangeri, Sportul Studentesc si-a "asigurat" retrogradarea in esalonul secund, aflandu-se la 12 puncte de salvare, cu patru etape ramane pana la finalul sezonului. FCM Targu Mures a acumulat 41 de puncte si a ramas pe locul 10.

Sportul Studentesc: Popescu - Ratiu, Farmache, Lung, Maxim - Ghinga - Irimia, Negru, Balan, Nae - Curelea;

Rezerve: Ormenisan, Beta, Rusu, Cruceru, Lungu, Gheorghe, Chihaia;

FCM Targu Mures: Balauru - Rus, Fernandes, Iencsi, Cazan - Vasilache, Dan, Astafei, Issa Ba - Ruiz, Raduta;

Rezerve: Danalache, Petcut, Vartic, Munteanu, Cordos, Vagner.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#FCM Targu Mures, #sportul studentesc, #Sportul retrogradare Liga 2 , #rezultate