Liga 1: Universitatea Craiova s-a chinuit cu lanterna rosie

Sambata, 14 Decembrie 2019, ora 21:55
4697 citiri

Universitatea Craiova a castigat greu partida disputata sambata seara, pe teren propriu, cu FC Voluntari.

Oltenii s-au impus cu 2-1, dupa un gol marcat in minutul 89 de fostul fundas al lui FCSB, Mihai Balasa.

Oaspetii, cu doar 8 puncte stranse in acest sezon, au marcat primii, prin Papazoglou, in minutul 54, dupa o pasa excelenta a lui Vlad.

Egalarea Craiovei a venit peste 20 de minute, cand Cicaldau a executat excelent o lovitura libera de la aproximativ 22 de metri.

Apoi, cu un minut inainte de finalul timpului regulamentar, Balasa a punctat cu capul in urma unui corner executat de Mihaila.

Cu aceasta victorie, trupa lui Victor Piturca ajunge la 37 de puncte si urca pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, la trei puncte distanta de prima clasata, Astra Giurgiu, care are insa un meci mai putin disputat.

Universitatea Craiova: Popescu - Matel, Balasa, Ferreira, Bancu - Zakaric, Mateiu, Cicaldau - Barbut, Nitu, Mihaila.

Antrenor: Victor Piturca.

FC Voluntari: Rimniceanu - Struna, Rodriguez, Armas, Vlad - Gheorghe, Gorobsov, Laidouni - Costin, Papazoglou, Capatana.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

Arbitru: Robert Dumitru.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#scor Universitatea Craiova Voluntari, #rezultat Universitatea Craiova Voluntari , #rezultate