Liga I: CFR Cluj, doar o remiza cu Gaz Metan Medias

Vineri, 19 Noiembrie 2010, ora 20:35
2503 citiri

CFR Cluj si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata in etapa a 16-a a Ligii I.

Ambele formatii veneau dupa succese importante obtinute in etapa trecuta, CFR Cluj dupa un 3-0 la Bistrita, iar Mediasul inca jubila in urma succesului obtinut in Ghencea, scor 1-0.

Cele doua goluri ale partidei s-au inscris rapid, tabela inregistrand scorul final inca din minutul 12.

Gazdele au deschis scorul in secunda 28, De Zerbi inscriind din pasa lui Bjelanovici. Oaspetii au egalat in minutul 12 prin Eric, al carui sut a fost deviat usor de Edimar.

Repriza secunda a fost marcata de cateva ocazii mari la poarta lui Plesca, dar Bjelanovici, Piccolo si De Zerbi n-au reusit sa isi repuna echipa in avantaj.

Minutul 90 a inregistrat si o bara pentru gazde, sutul din voleu al lui De Zerbi fiind deviat in bara din dreapta.

In urma rezultatului inregistrat, CFR Cluj ramane pe locul 7 in Liga I, cu 23 de puncte, in timp ce mediesenii egaleaza Rapidul, cu 26 de puncte, dar stationeaza pe pozitia a 4-a.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...