Surpriza in Liga 1: Dinamo pierde pe teren propriu

Vineri, 13 Decembrie 2019, ora 22:24
12946 citiri

Dinamo a fost invinsa surprinator, scor 1-2, de Sepsi Sf. Gheorghe, in primul meci al etapei cu numarul 21 din Liga 1.

Dupa o prima repriza mediocra, partea a doua a fost extrem de diputata, insa a fost marcata de o eroare incredibila a arbitrului Iulian Calin.

In minutul 47, Sorescu a tras spre poarta lui Sepsi, insa Bouhenna a raspins mingea cu mana de pe linia portii. "Centralul" n-a vazut si a lasat jocul sa continue.

Scorul a fost deschis de Dinamo in minutul 61, cand Nistor a inscris cu un sut din centrul careului.

Nistor avea sa fie, insa, inger si demon pentru "caini", fiind eliminat in minutul 72, dupa ce a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Apoi, in decurs de doar trei minute (76 si 78), oaspetii au punctat de doua ori prin Karanovic si au produs surpriza in Soseaua Stefan cel Mare.

Dinamo a ratat astfel sansa de a urca pe un loc de playoff, ramanand pe pozitia a 8-a, cu 28 de puncte.

Sepsi urca pe locul 9 in clasamentul Ligii 1, cu 25 de puncte.

DINAMO: Piscitelli - Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu - Mrzljak, Filip - Sorescu, Nistor, Mihaiu - Perovic.

Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

SEPSI: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Stefan - Fulop, Vasvari, Deaconu - Dal-Andrezly, Carnat, Stefanescu.

Antrenor: Leo Grozavu.

Arbitru: Iulian Calin.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#LIVE mec Dinamo Sepsi, #rezultat meci Dinamo Sepsi, #Dinamo Sepsi scor final , #rezultate