Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Craiova castiga primul meci din 2020 in Liga 1

Vineri, 31 Ianuarie 2020, ora 22:00
11315 citiri

Universitatea Craiova s-a impus destul de clar in primul meci al anului din Liga 1, impotriva celor de la Medias.

Oltenii s-au impus cu scorul de 3-1 in fata trupei lui Edi Iordanescu si au urcat provizoriu pe podium, peste FCSB.

Cicaldau a deschis scorul rapid, inca din minutul 7, atunci cand a trimis in plasa din interiorul careului dupa o balba destul de mare a aparatorilor medieseni.

Tot el a dus scorul la 2-0 in minutul 26, atunci cand a transformat impecabil o lovitura libera.

Elevii lui Edi Iordanescu au dat semne de revenire inainte de pauza, dupa ce Marius Constantin a transformat un penalti scos de Cardoso, insa a fost prea putin pentru Gaz.

Craiova a mai lovit o data in repriza secunda, prin Cosic, care a profitat si el de o greseala defensiva, pentru ca Andrei Ivan sa se remarce cu o ratare incredibila dupa ce a trimis peste poarta goala din 4 metri.

Oltenii ajung la 40 de puncte si urca provizoriu pe locul al treilea in Liga 1, peste FCSB si la numai 4 "lungimi" in spatele liderului CFR Cluj.

Craiova - Medias 3-1

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.72 Andrei Ivan trimite peste poarta goala din 4 metri!

Min.62 GOOOL CRAIOVA! Gresesc din nou fundasii Mediasului si Cosic trimite in plasa!

Min.38 GOOOL MEDIAS! Marius Constantin transforma lovitura de la 11 metri!

Min.37 Penalti pentru Medias! Cardoso a fost agatat in careul oltenilor.

Min.26 GOOOL CRAIOVA! Cicaldau duce scorul la 2-0 din lovitura libera!

Min.7 GOOOL CRAIOVA! Cicaldau inscrie cu un sut din 8 metri dupa o gafa a aparatorilor medieseni.

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Craiova: Pigliacelli - I. Martic, Acka, Cosic, Vatajelu - Nistor, Mateiu, Cicaldau - A. Ivan, L. Nitu, Mihaila

Rezerve: L. Popescu, Bancu, T. Ferreira, Ivanov, Barbut, Koljic, Baiaram

Antrenor: Corneliu Papura

Gaz Metan: Plesca - G. Moura, Larie, M. Constantin, Velisar - Fofana, N. Rosu - Draghici, I. Hora, N. Cardoso - S. Bus

Rezerve: Batista, Butean, R. Popa, S. Ciocan, Ely Fernandes, Droppa, R. Romeo

Antrenor: Edward Iordanescu

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Craiova Medias Live, #Craiova Medias Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate