Dinamo a debutat cu victorie in noul sezon

Vineri, 22 Iulie 2011, ora 22:10
1881 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat prima partida a noului sezon al Ligii 1, impunandu-se cu 1-0 in fata gruparii FCM Targu Mures.

"cainii" au incris unicul gol al partidei in minutul 11, cand Marius Niculae a reluat cu capul o centrare de pe stanga a lui Torje, mingea fiind atinsa de Ghionea pe linia portii.

Elevii lui Liviu Ciobotariu au ramas in ofensiva pana la pauza, dar rezultatul de pe tabela a ramas neschimbat.

Florin Dan putea restabili egalitatea la cinci minute de la reluare, dar a fost blocat de Balgradean intr-o situatie de unu la unu.

Bakaj si Danciulescu au cautat golul desprinderii spre final, insa au fost blocati de fiecare data de goalkeeperul Balauru.

Ardelenii au incheiat meicul in inferioritate numerica, Szilagyi fiind eliminat, in minutul 87, pentru cumul de cartonase galbene.

Dinamo: Balgradean - Scarlatache, Moti, Grigore, Diabate - Torje, Kone, Munteanu, Alexe - Danciulescu, Niculae;

Rezerve: Curca, Patrascu, Cazacu, Bakaj, Rus, Tucudean, Musat;

Antrenor: Liviu Ciobotariu;

FCM Targu Mures: Balauru - E. Nicu, Ghionea, Halisson, Szilagyi - Paduretu - Fl. Dan, Ilyes, Bumba, Astafei - Didi;

Rezerve: Caparco, Celsinho, Kalisse, Iencsi, Vagner, Vasilache, Issa Ba;

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...