Dinamo castiga la scor si trimite FCSB-ul lui Becali pe ultimul loc in Liga 1

Luni, 26 August 2019, ora 22:53
16273 citiri

Dinamo a reusit sa obtina, in sfarsit, o victorie convingatoare in Liga 1 si, in acelasi timp, sa trimita FCSB pe ultimul loc al clasamentului prin jocul rezultatelor.

"Cainii" lui Dusan Uhrin au facut spectacol cu Hermannstadt si s-au impus pe teren propriu cu un categoric 3-0, scapand astfel de "lanterna rosie" a campionatului.

Aflati intr-o situatie dramatica in acest debut de sezon, ultimii in Liga 1, "ros-albii" au reusit sa isi revina sub bagheta lui Uhrin junior si sa faca un prim meci mare.

Ciobotariu a deschis scorul in minutul 19, acesta reluand in plasa o centrare buna a lui Nistor.

La zece minute dupa pauza oaspetii au avut sansa de a egala, insa Caiado a ratat o lovitura de la 11 metri. Dupa alte zece minute, Nistor puncta din penalti pentru Dinamo si soarta partidei parea transata.

Klimavicius a "inchis tabela" cu un sfert de ora inainte de final si Dinamo a parasit ultima pozitie a Ligii 1, cea pe care a cazut acum FCSB-ul lui Becali.

Dinamo - Hermannstadt 3-0