Echipa lui Hagi obtine un punct de aur la Targu Jiu

Joi, 08 Mai 2014, ora 20:55
2270 citiri

FC Viitorul, echipa patronata de Gica Hagi, a obtinut un punct de aur in deplasarea de la Targu Jiu.

Pandurii si Viitorul au terminat la egalitate, scor 1-1, partida din etapa cu numarul 31 a Ligii 1 iar trupa lui Hagi spera in continuare ca va evita retrogradarea.

Gazdele de la Targu Jiu veneau dupa cateva infrangeri usturatoare si, desi nu mai aveau practic un obiectiv pe acest final de sezon, tinteu victoria.

Viitorul se afla intr-o situatie aproape disperata, pe loc retrogradabil si cu mare nevoie de puncte.

Partida in sine a fost una extrem de spectaculoasa, cu multe faze de poarta si destule ocazii mari.

Cea mai mare oportunitate din prima repriza a fost irosita pentru pustii lui Hagi de Marin, care a luat la tinta bara portii lui Gliwa.

Golurile au venit destul de tarziu, in ultimul sfert de ora. Pandurii au deschis scorul prin Dos Santos, care a sutat frumos de la marginea careului iar Viitorul a restabilit egalitatea dupa ce Manea a reluat in plasa centrarea plouata trimisa de Axente.

Ultimele minute au fost electrizante, cu jucatorii de la Viitorul atacand in valuri, fortand victoria.

Scorul a ramas 1-1 si, cu 34 de puncte in dreptul lniei de clasament, echipa lui Hagi spera ca va ramane in Liga 1.

Echipe de start

Pandurii: Gliwa - Pleasca, Erico, Mamele, Momcilovici - Anton, Breeveld, Nistor - Shamsin, Matulevicius, Nicoara

Rezeve: Stanca, Ungurusan, Christou, Elton, DIstefano, Alex, Ciucur

Antrenor: Petre Grigoras

Viitorul: Balauru - Moga, Mitrea, Larie, Tosca - Benzar, Tiru - Baluta, Al. Lazar, R. Marin - Axente

Rezeve: Buzbuchi, Putanu, Fl. Tanase, N. Dica, Mitrita, Daminuta, Cirstocea

Antrenor: Bogdan Vintila

Kelemen Hunor, convins că pe listele UDMR au semnat și români: ”După 9 iunie vom avea 200 de primari”
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat joi, 18 aprilie, la Cluj-Napoca, după şedinţa Consiliului Permanent al Uniunii, că este convins că listele UDMR pentru alegerile locale au fost...
Cîrstoiu neagă trimiterea pacienților de la Spitalul Universitar la clinica familie sale. ”Acest fragment dovedeşte exact opusul”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu, reafirmă, într-o postare pe Facebook de joi, 18 aprilie, că este supus „unei masive campanii de manipulare şi...
#Pandurii Viitorul Liga 1, #echipa Hagi Liga 1, #rezultate Liga 1, #Viitorul Hagi retrogradare , #rezultate