FC Botosani castiga clar primul meci din etapa a 9-a a playout-ului Ligii 1

Vineri, 10 Mai 2019, ora 19:53

FC Botosani a castigat fara probleme partida disputata, vineri, cu FC Voluntari, in etapa a 9-a din playout-ul Ligii 1.

A fost 2-0 pentru gruparea moldoveana, dupa golurile marcate de Roman, in minutul 9, si Golofca, in minutul 45+2.

Misiunea gazdelor a fost usurata de eliminarea suferita de mijlocasul oaspetilor, Doru Popadiuc, in minutul 35.

Cu acest succes, FC Botosani si-a consolidat locul 3 in clasamentul din playoff, ajungand la 29 de puncte.

FC Voluntari ramane pe pozitia a 5-a, cu 23 de puncte, si continua sa aiba emotii in lupta pentru salvarea de la evitarea retrogradarii.

FC Botosani: Fraisl - Miron, Pitian, Burca - Patache, Rodriguez, Papa, Fulop - Golofca, Roman, Fabbrini.

Antrenor: Liviu Ciubotariu.

FC Voluntari: Mitrev - Russo, Balaur, Armas, Vlad - Gheorghe, Signorelli, Capatina - Popadiuc, Tudorie, Gadze.
Antrenor: Cristiano Bergodi.

Arbitru: Marius Avram.