Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Astra a castigat la Chiajna si a depasit Steaua in clasament

Luni, 21 Noiembrie 2011, ora 22:25
1562 citiri

Astra Ploiesti a invins formatia Concordia Chiajna, in deplasare, scor 1-0, in epilogul etapei a 14-a din Liga 1.

Startul primei reprize fost destul de animat si a oferit ocazii importante la ambele porti. Baltoi a lovit bara pentru Concordia inca din primul minut, iar apoi Goian si Miranda au zguduit buturile portii lui Kolev.

Totul a avut loc in primele 12 minute ale meciului, dupa care jocul a scazut in intensitate si cele doua formatii au intrat la cabine fara sa inscrie vreun gol.

Unica reusita a partidei a fost inregistrata in minutul 61 si i-a apartinut lui Seto Takayuki. Japonezul a punctat cu o lovitura de cap dupa un corner executat de Bajenaru.

Concordia putea restabili egalitatea patru minute mai tarziu, dar sutul lui Salem din sase metri a trecut pe langa poarta lui Lung.

In urma acestei victorii, Astra Ploiesti a urcat pe locul sapte, depasind Steaua in clasamentul Ligii 1, in timp ce Chiajna ramane pe pozitia a 17-a, cu numai 9 puncte acumulate in 14 etape.

Iata echipele de start:

Concordia Chiajna: Kolev - Dima, Mamele, Stoica, P.Marin - Sorin Pana, Stere - Popa, Iliescu, Vlad Munteanu - Baltoi;

Rezerve: Nita, Dumitrescu, Muzac, Al.Radu, Bara, Chitu, Salem;

Astra: Lung - Mihalache, Lucian Goian, Gaman, Morais - Takayuki, Ologu, Bajenaru, Stratila - Fatai, Miranda;

Rezerve: Lungu, Bruno, William Amorim, Tigoianu, Tiganasu, Bogdan Rusu, Al.Gheorghe.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Astra Ploiesti, #concordia chiajna, #Steaua Bucuresti, #rezultate Liga 1 , #rezultate