Liga 1: Astra a facut spectacol cu Gloria

Luni, 03 Decembrie 2012, ora 20:55
1896 citiri

Astra Giurgiu a castigat fara probleme meciul disputat luni, pe teren propriu, scor 4-0, impotriva Gloriei Bistrita, in etapa cu numarul 18 din Liga 1.

Fara infrangere de cinci etape, giurgiuvenii n-au avut prea multe batai de cap cu Gloria si si-au consolidat pozitia secunda in clasamentul primului esalon.

Fatai a deschis scorul in minutul 37, cu un sut din prima de la 25 de metri, iar Distefano a dublat avantajul pe tabela doar doua minute mai tarziu, cand a punctat cu un sut plasat din marginea careului.

Gazdele au continuat spectacolul si in repriza secunda prin acelasi Distefano, care a realizat dubla cu un sut din sase metri, dupa centrarea lui Fatai. Scorul final a fost stabilit in minutul 72 de Budescu, mijlocasul Astrei invingandu-l pe Dolha din fata portii.

In urma acestui succes, Astra Giurgiu ramane pe locul secund in clasamentul Ligii 1, la sapte puncte in urma liderului Steaua Bucuresti, in timp ce Gloria Bistrita se mentine pe 17, cu numai 11 puncte, la sase "lungimi" de salvare.

Astra Giurgiu: Lung - Matel, Gaman, Muresan, Morais - Seto, Yahaya - Tembo, Distefano, Budescu - Fatai;

Rezerve: Gavrilas, Ben Youssef, Ivanovski, Melinte, Matel, Vadrariu, De Amorim;

Gloria Bistrita: Dolha - Trasca, Kanon, Ionescu, Reano - Anton, Romario - Tarca, Predescu, Braganca - Layo;

Rezerve: Oghinciuc, Trestenicu, Feher, Peica, Yedi, Curtuius, Enescu.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Astra victorie Gloria, #rezultate Liga 1, #meciuri Liga 1, #Liga 1 etapa 18 , #rezultate