Liga 1: Astra invinge Victoria Branesti

Vineri, 01 Aprilie 2011, ora 16:49
1835 citiri

Astra Ploiesti a castigat meciul disputat pe teren propriu cu Victoria Branesti, scor 2-0, in prologul etapei a 23-a din Liga 1.

Partida de la Ploiesti a inceput practic de la 1-0, unicul gol al primei reprize fiind consemnat in minutul 1, dupa ce Oprea si-a introdus balonul proprie poarta la o lovitura de colt.

Oaspetii au replicat in minutul 10 prin Dorinel Popa, lovitura libera executata de acesta trecand milimetric peste poarta lui Grigore. Branestiul putea egala cu 10 minute inainte de pauza, dar Coman a ratat incredibil spatiul dintre buturi din numai 11 metri.

Victoria a ratat o noua mare sansa de gol si in repriza secunda, Simion si Novac ratand incredibil de pe linia careului mic. Ocaziile s-au razbunat pe final, Matel inscriind pentru 2-0 in prelungiri, cu un sut superb de la 14 metri.

In urma acestei victorii, Astra Ploiesti isi pastreaza locul noua din clasament si acumuleaza 30 de puncte, cu doua mai putin decat CFR Cluj. Victoria Branesti ramane la retrogradare, ocupand locul 15 cu 20 de puncte.

Astra Ploiesti: Grigore - Matel, Goian, Mihalache, Junior Morais - Takayuki Seto, N'Doye - Stratila, Budescu, Paulinho - Miranda;

Antrenor: Tiberiu Selymes;

Victoria Branesti: Stoicescu - Maghici, Bar, Marincau, Nicola- Ispir, Novac, Popa, Oprea - Avram, Coman;

Antrenor: Ilie Stan.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...