Liga 1: Astra, victorie fara glorie cu Hermannstadt

Sambata, 20 Octombrie 2018, ora 17:54
3554 citiri

Astra Giurgiu a reusit sa se impuna fara sa straluceasca in etapa cu numarul 12 in deplasarea de la Hermannstadt.

Formatia de la malul Dunarii a castigat partida cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind marcate in partea secunda.

Llullaku a deschis scorul in minutul 60, "decarul" Astrei transformand fara niciun fel de emotie o lovitura de la 11 metri obtinuta de Begue.

Un sfert de ora mai tarziu Erico a punctat pentru 2-0 dupa o gafa uriasa a portarului Cabuz, care a iesit pe sub minge la un corner executat de Alibec.

Astra castiga cu Hermannstadt si echipa de la Giurgiu ramane pe loc de playoff dupa 12 etape jucate in sezonul regular.

ECHIPELE DE START

FC Hermannstadt: Cabuz - Company, Mijuskovic, Dandea, Pamfile - Antonov, Dalbea, Curtea - Petrescu, Tsoumou, Nkololo

Rezerve: Niga, Pirvulescu, Chalkiadakis, Serediuc, Rusu, Blanaru, I.Stoica

Antrenor: Vasile Miriuta

Astra: Lazar - Belu, Erico, Cestor, Trusescu - Biceanu, Koukou - V. Gheorghe, Begue, Llullaku - Alibec

Rezerve: Miguel Santos, Moise, Buter, Rosu, Zoua, Bejan, Bahamboula

Antrenor: Gigi Multescu

Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#Astra Hermannstadt rezultat, #rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate