Liga 1: Botosani se incurca in Ilfov

Sambata, 14 Decembrie 2019, ora 14:54

FC Botosani a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe terenul celor din Clinceni, in etapa cu numarul 21 din Liga 1.

Moldovenii au deschis scorul in minutul 53, prin Ofosu, care a reluat in poarta din cativa metri la o centrare a lui Askovski.

Apoi, gazdele au ramas in inferioritate numerica, Parvulescu fiind eliminat pentru cel de-al doilea cartonas galben.

Cu un jucator mai putin pe teren, Academica Clinceni a reusit, insa, sa egaleze. A punctat Sut, in minutul 80, cu o lovitura de cap.

In clasamentul Ligii 1, Botosani se afla pe locul 7, cu 30 de puncte, in timp ce ilfovenii ocupa locul 11, cu 20 de puncte.

Academica Clinceni: Valceanu - Matei, Rauta, Patriche, Parvulescu - Cebotaru - Achim, Sut, Buziuc, Ion - Vojtus.

Antrenor: Ilie Poenaru.

FC Botosani: Pap - Harut, Miron, Chindris, Tiganasu - Papa, Rodriguez - Askovski, Ongenda, Roman - Ofosu.
Antrenor: Marius Croitoru.

Arbitru: Sebastian Coltescu.