Liga 1: Brasovul trage cortina cu o victorie in fata propriilor fani

Luni, 21 Mai 2012, ora 21:10
1300 citiri

FC Brasov a castigat partida disputata, pe teren propriu, cu FCM Targu Mures, scor 2-1, in ultima etapa a Ligii 1.

Cu gandul la vacanta, cele doua formatii s-au intalnit in ultimul meci al actualului sezon, unul lipsit de o miza importanta.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 17, prin Astafei, care l-a invins pe Felgueiras cu o reluare simpla din sase metri.

Bucuria celor din Targu Mures a durat insa numai doua minute, Davide Dias restabilind egalitatea dupa o ratare a lui Moutinho.

Acelasi Dias a punctat pentru 2-1 in minutul 77, iar brasovenii au incheiat stagiunea cu o victorie in fata propriilor suporteri.

La final de sezon, FC Brasov s-a clasat pe pozitia a 9-a in Liga 1, cu 45 de puncte, in timp ce FCM Targu Mures a incheiat pe 15, cu 35 de puncte. Desi ocupa un loc retrogradabil, ardelenii vor ramane in primul esalon dupa ce Poli Timisoara si-a retras dosarul de licentiere.

FC Brasov: Felgueiras - Ciupe, Machado, Munteanu, Ionescu - Dias - Velayos, Mateiu, Olariu, Alonso - Moutinho;

FCM Targu Mures: Balauru - Vagner, Gugu, Cordos, Sepsi - Vasilache, Nicu Epaminonda, Ilyes, Firtulescu - Astafei, Apostu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Brasov victorie Targu Mures, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 34, #ultima etapa Liga 1 , #rezultate