Liga 1: Ceahlaul a batut Vointa in sapte minute

Sambata, 29 Octombrie 2011, ora 20:52
1228 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a obtinut toate cele trei puncte in partida disputata, pe teren propriu, cu Vointa Sibiu, scor 2-1, in etapa a 12-a din Liga 1.

Fara victorie in ultimele cinci partide, moldovenii s-au trezit condusi in prelungirile primei reprize, cand Nicolae Grigore a transformat un penalti obtinut de Lungu.

Elevii lui Costel Enache au iesit motivati de la cabine si au intors rapid soarta meciului, avand nevoie de numai sapte minute pentru a inscrie de doua ori.

Badescu a punctat pentru 1-1 in minutul 55, dupa o respingere a lui Danalache, iar Constantinescu a intors tabela sapte minute mai taziu, cand a marcat cu poarta goala, dupa ce l-a driblat pe goalkeeperul oaspetilor.

Cu cele trei puncte obtinute sambata, Ceahlaul a facut un salt de doua pozitii in clasamentul Ligii 1, pana pe locul 11. Vointa a ramas pe 14, cu 10 puncte, la numai doua "lungimi" de retrogradare.

Ceahlaul Piatra Neamt: Villadsen - Dumitras, Cazan, Forminte, Barna - Achim, Monroy, Stana - Cebotaru, Gafita, Constantinescu;

Rezerve: Jovic, Marc, Omerbegovici, Badescu, Chitosca, Onciu, Tepes;

Vointa Sibiu: Danalache - Bar, Tinc, Grigore - Maghici, Beza, Tatar, Nicola - Lungu, Lukanovici, Antohi;

Rezerve: Miron, Forika, Apostol, Martinescu, Negut, Burlacu, Cigan;

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...