Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Ceahlaul obtine prima victorie a sezonului in fata Gloriei

Luni, 13 August 2012, ora 21:05
1106 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a obtinut prima victorie in actualul sezon al Ligii 1, invingand, pe teren propriu, scor 2-0, formatia Gloria Bistrita.

Nemtenii au dominat partida disputata la Piatra Neamt, impunandu-se fara mari probleme in fata echipei lui Jean Padureanu, nou promovata in Liga 1.

Gazdele au deschis scorul dupa 38 de minute de joc, cand Golubovici a transformat cu un sut pe centru lovitura de pedeapsa acordata dupa un hent comis de Kanon.

Cea de-a doua reusita a meciului i-a apartinut lui Lukanovici, acesta inscriind in minutul 78 cu un sut plasat din careu, dupa o pasa de la Monroy.

Cu cele trei puncte obtinute luni seara, Ceahlaul Piatra Neamt a parasit ultima treapta a Ligii 1, urcand pana pe pozitia a 12-a. De cealalta parte, Gloria Bistrita a retrogradat pe 17, avand un singur punct dupa patru etape.

Ceahlaul: Jovici - Marc, Cazan, Vitelaru, Tepes - Constantinescu, Onciu, Monroy, Stana - Golubovici - Lukanovici;

Gloria Bistrita: Dolha - Peteleu, Kanon, Ionescu, Cafasso - Ayza, Enescu, Romario, Markisio - Layo, Predescu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...