Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: CFR bate campioana si se distanteaza in fruntea clasamentului

Luni, 26 Martie 2012, ora 20:55
1974 citiri

Liderul la zi, CFR Cluj, a castigat meciul disputat, luni, pe teren propriu, scor 2-0, impotriva campioanei en-titre Otelul Galati, in etapa cu numarul 23 din Liga 1.

Fara infrangere in ultimele trei runde, galatenii au inceput curajos meciul de la Cluj si au ratat o mare ocazie in minutul 4, cand Giurgiu n-a reusit sa-l invinga pe Beto dupa ce a fost lansat in careu la Punosevac.

Replica gazdelor n-a intarziat, Bastos trimitand in transversala dupa sapte minute, in timp ce Muresan a ratat cu putin poarta spre finele primei parti.

Ardelenii au mutat jocul in jumatatea adversa in repriza secunda si, dupa trei ratari semnate de Vranjes, Liviu Ganea si Ronny, Gabi Muresan a deschis scorul din lovitura libera in minutul 75.

Internationalul roman si-a trecut in cont dubla opt minute mai tarziu, cu un gol marcat din careu, iar "feroviarii" si-au adjudecat trei puncte pretioase in lupta pentru titlu.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj s-a distantat la cinci puncte in fruntea Ligii 1, in timp ce Otelul a ramas pe locul 6, la 14 "lungimi".

CFR Cluj: Beto - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - Muresan - Sougou, Peralta, Bastos, Vranjes - Kapetanos;

Rezerve: Stancioiu, Diogo, Rui Pedro, Celestino, Hora, Ronny, L.Ganea;

Otelul Galati: Branet - Ljubinkovici, Perendija, Costin, Salageanu - Giurgiu, Neagu - Antal, Stromajer, Didi - Punosevac;

Rezerve: Grahovac, Sarghi, Filip, Iorga, Pena, Viglianti, Cojoc.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#CFR victorie Otelul, #CFR Otelul Liga 1, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 23 , #rezultate