Liga 1: CFR Cluj trece fara emotii de Botosani. Hat-trick Lopez

Luni, 31 August 2015, ora 22:55
2586 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie convingatoare in etapa cu numarul noua a Ligii 1, trecand fara emotii de FC Botosani, scor 3-1.

Argentinianul Lopez a fost eroul "feroviarilor", acesta reusind un hat-trick.

Amenintat cu demiterea in cazul unui rezultat nefavorabil, antrenorul oaspetilor, Leo Grozavu, nu a reusit decat sa isi priveasca elevii cedand clar disputa din Gruia.

Lopez a deschis scorul in minutul 15, atunci cand a preluat bine in careul advers si l-a invins pe Iliev cu un sut puternic.

Sase minute mai tarziu a venit si golul al doilea, sud-americanul reluand simplu, din 10 metri, dupa o actiune foarte buna in banda dreapta.

Oaspetii au marcat golul de onoare la capatul primei jumatati de ora de joc, atunci cand Vasvari a transformat cu siguranta o lovitura de la 11 metri, insa Lopez avea sa isi continue evolutia excelenta cu un al treilea gol, inscris in minutul 58 cu un sut la coltul lung.

Botosaniul a terminat meciul cu un om mai putin, Cucu fiind eliminat in minutul 75 dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Echipele de start

CFR CLUJ: Marc - Lopes, Larie, Goian, Camora - Jakolis, Petrucci, Voiculet, Goncalves - Lopez, Belek

Rezerve: Minca, Coelho, Muresan, Paun, Nascimento, Negrut, Carter

FC BOTOSANI: Iliev - Patache, Plamada, Cucu, Dimitrov - Costin, Vasvari - Martinus, Cabrera, Brata - Roman

Rezerve: Plesca, Fulop, Rosu, Ivanovici, Miron, Hadnagy, Neziri

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#CFR Cluj Botosani Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #CFR Cluj rezultate Liga 1 , #rezultate