Liga 1: CFR, victorie importanta la Targu Mures

Vineri, 30 Septembrie 2016, ora 22:24
2798 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie importanta in etapa a 11-a a Ligii 1, pe terenul celor de la ASA Targu Mures.

"Feroviarii" s-au impus cu scorul de 3-1 si incep sa viseze din nou la o calificare in play-off.

Oaspetii au deschis scorul la Targu Mures dupa primul sfert de ora de joc, atunci cand Filipe Nascimento a luat o actiune pe cont propriu si a finalizat cu un sut pe sub Mingote.

Introdus in teren la pauza meciului, Andrei Muresan a dublat avantajul CFR-ului in minutul 54, iar Omrani a transat soarta partidei in minutul 83.

Ianis Zicu a salvat onoarea gazdelor imediat dupa cel de-al treilea fol al "feroviarilor", insa a fost prea putin si prea tarziu pentru un rezultat pozitiv.

In urma acestui rezultat, CFR a ajuns la cota 14 puncte, echipa avand de depasit si o depunctare de sase puncte primita la inceputul sezonului.

Echipele de start

ASA: Mingote - Belu, Dobrosavlevici, Netzer, Mendy - G. Matei, Muresan, E. Dica, Zicu - Surdu, Rus

Rezerve: Viciu, Kuku, Ionita II, Candrea, Iacobovici, Morar, Ursu

CFR Cluj: Minca - T. Lopes, Larie, Horj, Peteleu - L. Rus, Nascimento - Tomislav, Ruiz, Nouvier - Omrani

Rezerve: T. Marc, Paun, Ene, Chirita, A. Muresan, Neagu

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...