Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Chiajna bate Ceahlaul si incinge lupta la retrogradare

Luni, 02 Aprilie 2012, ora 21:05
1161 citiri

Concordia Chiajna a obtinut o victorie importanta in lupta pentru evitarea retogradarii, scor 2-0, cu Ceahlaul Piatra Neamt, in etapa a 24-a din Liga 1.

Gazdele au transat soarta celor trei puncte in repriza secunda, inscriind de doua ori intr-un interval de numai trei minute.

Popa a deschis scorul in minutul 73, cu un sut sub transversala dupa o pasa primita de la Iordache, iar trei minute mai tarziu l-a servit excelent pe Alex dos Santos, care a marcat din fata portii.

Concordia a avut insa mari emotii pe final, cand nocturna a cedat si arbitrul a trebuit sa intrerupa partida pana la remedierea defectiunilor. Meciul s-a reluat dupa aproximativ zece minute, iar gazdele au evitat astfel infrangera la masa verde.

In urma acestui rezultat, echipa din Chiajna a urcat pe locul 16 in clasamentul Ligii 1 si s-a apropiat la un singur punct de Sportul si Vointa, formatii aflate deasupra liniei care duce in esalonul secund.

De cealalta parte, Ceahlaul a ramas pe 11, cu 29 de puncte, cu destule emotii in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Concordia Chiajna: Nita - Krumov, Mamele, Bratu, Guilherme - Ad.Popa I, Muzac, Filip, Munteanu - Dinu, Rocha;

Rezerve: Gospodinov, Dos Santos, Petrovici, Mihalcea, Rasdan, Iordache, Iancu;

Ceahlaul Piatra Neamt: Villadsen - Dumitras, Ichim, Vitelaru, Tepes - Muscalu, Onciu - Monroy, Golubovici, Stana - Constantinescu;

Rezerve: Jicha, Cazan, Druga, M.Popa, Gafita, Badescu, Fabbron.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...