Liga 1: Chiajna castiga pe final cu Juventus

Duminica, 15 Aprilie 2018, ora 15:10
2644 citiri

Concordia Chiajna a facut un pas mare catre evitarea retrogradarii dupa ce a reusit sa se impuna pe final in fata celor de la Juventus Bucuresti.

Ilfovenii s-au impus cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind marcat in minutul 76.

Juventus a deschis scorul in minutul 27, prin Florin Stefan, Chiajna reusind sa egaleze in partea secunda, prin Prepelita.

Veteranul Pena a fost marcatorul golului de 2-1, el aducand trei puncte extrem de importante pentru ilfoveni in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Echipele de start

Concordia Chiajna: Caparco - Albu, Fota, Marc, Patache - Prepelita, Babici - Cristescu, Bawab, Bumba - Batin

Rezereve: Vitkauskas, Bucsa, Barboianu, Nivaldo, Manasse, R. Deaconu, Pena

Antrenor: Ion Moldovan

Juventus Bucuresti: Draghia - Kardes, Wallace, Leca, Fl. Stefan - G. Simion - S. Draghici, Bajenaru, V. Gheorghe, Reda Rabei - Elek

Rezerve: Gavrilas, Constantinescu, Ciobanu, Nicoara, Balgiu, Ciolacu, C. Petre

Antrenor: Marius Baciu

Arbitru: Catalin Popescu (Arges) / Asistenti: Vasile Marinescu (Bucuresti) si Gabriel Stroe (Arges) / Rezerva: Iulian Calin (Arges) / Observator: Liviu Ciubotariu (Galati)

Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...
Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
#Chiajna Juventus rezultat, #Liga 1 rezultate, #Chiajna victorie Liga 1 , #rezultate