Liga 1: CFR Cluj castiga la Chiajna

Vineri, 28 Octombrie 2016, ora 22:22
4765 citiri

CFR Cluj a inceput perfect returul sezonului regular al Ligii 1, cu o victorie pe terenul sintetic de la Chiajna.

Ardelenii s-au impus cu scorul de 2-1 si au intrat cel putin pentru moment in zona de play-off.

Partida a inceput cu o ocazie mare ratata de oaspeti prin Bud, pentru ca apoi gazdele sa fie cele care au deschis scorul.

Nelut Rosu a transformat, in minutul 34, un penalti acordat cu destul de multa lejeritate de arbitrul de centru.

CFR a restabilit egalitatea dupa nici cinci minute, golgheterul Bud transformand o pasa superba a spaniolului Juan Carlos.

In partea secunda, acelasi Bud a marcat pentru 2-1, insa reusita lui a fost anulata gresit pentru o semnalizare a unei pozitii de offside inexistenta. CFR a obtinut totusi victoria dupa ce Omrani a pus bine latul la centrarea excelenta trimisa de Camora.

Cu aceasta victorie, CFR ajunge la 20 de puncte si urca in zona locurilor de play-off.

ECHIPELE DE START

Concordia Chiajna: Draghia - Melinte, Albu, Tincu, Bucurica - Gradinaru, Barboianu, Costin, Serediuc - Pena, Rosu

Rezerve: Voicu, Constantinescu, Asanache, Cristea, Buleica, Mamele

CFR Cluj: Marc - Peteleu, Larie, Horj, Camora - Nascimento, Lopes, Nouvier, Juan Carlos - Rus, Bud

Rezerve: Minca, Muresan, Chirita, Negrut, Gomelt, Paun

Cherecheș, extrădat din Germania. Fostul primar din Baia Mare este adus cu mașina în România
Fostul primar al municipiului Baia Mare Cătălin Cherecheş a fost preluat din Germania şi se află în drum spre România, pentru executarea pedepsei cu închisoarea, fiind condamnat la cinci...
UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...