Liga 1: Chiajna pierde derbiul Ilfovului si e cu un pas retrogradata

Vineri, 21 Aprilie 2017, ora 19:52
2259 citiri

Concordia Chiajna a fost invinsa vineri seara pe teren propriu, scor 0-2, de FC Voluntari, intr-un meci din cadrul etapei a 7-a din playout-ul Ligii 1.

Ambele goluri ale intalnirii au fost marcate de atacantul Adrian Balan.

Balan a inscris primul gol in minutul 19, cu o lovitura de cap la coltul lung, in timp ce cea de-a doua reusita a venit in minutul 30, dupa o lovitura libera executata perfect.

In urma acestui rezultat, Voluntari a facut 24 de puncte si a urcat pe locul 4 in clasamentul din playout, in timp ce Chiajna ramane pe penultimul loc (7), cu 16 puncte, si retrogradarea bate la usa.

Concordia Chiajna: Balgradean - Koenders, Dobrosavlevici, Bejan, Popescu - Rasdan, Costin - Gradinaru, Cristescu, Serediuc - Pena.

Antrenor: Dan Alexa.

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Spahija, Cazan, Acsinte - Lazar, Novac - Popadiuc, Cernat, Capatana - Balan.

Antrenor: Claudiu Niculescu.

Arbitru: George Radulescu.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....