Liga 1: Chiajna, umilita la Brasov. "Printul" Cristea s-a facut de ras

Vineri, 12 Septembrie 2014, ora 20:25
3669 citiri

Concordia Chiajna a suferit o infrangere umilitoare in etapa a saptea a Ligii 1, formatia ilfoveana fiind invinsa, scor 4-1, pe terenul celor de la FC Brasov.

"Printul" Adrian Cristea a debutat la Chiajna, insa s-a facut de ras pe final de meci, cand a ratat un penalti.

Dupa un debut echilibrat de partida, care nu anunta "macelul" ce va urma, gazdele de la Brasov au deschis scorul in minutul 15, prin Constantinescu.

Un sfert de ora mai tarziu, Grigorie dubla avantajul "stegarilor", transformand o lovitura de la 11 metri, iar imediat dupa pauza acelasi Constantinescu a marcat pentru un incredibil 3-0.

Dupa nici cinci minute Leko a facut 4-0 si Chiajna era in genunchi.

Sumudica a fortat pe final, introducandu-l in teren si pe Adrian Cristea, insa "Printul" s-a facut de ras ratand un penalti.

Boldrin a salvat ceva din onoarea oaspetilor, punctand pentru 4-1 in minutul 86.

Echipele de start

FC BRASOV: Fl. Iacob - Vagner, Machado, Leko, Serginho - Enceanu, Bruno Madeira, Aganovici, Ciocalteu -Grigorie - M. Constantinescu

Rezerve: D Mutu, C Munteanu, Tara, Diogo Santos, Buga, Barna, L. Ganea

CHIAJNA: Rimniceanu - Maftei, Diulgerov, R. Martins, Bucurica - Fl. Lovin, Boldrin - Bajenaru, Purece, Stan - Dina

Rezerve: Matache, Cristijan Dragarski, D. Florea, Ad. Cristea, Pena, Bagarici, Nelut Rosu

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#GBrasov Chiajna Liga 1, #Chiajna umilita Brasov Liga 1, #Adrian Cristea Chiajna , #rezultate