Liga 1: "Clau-gol" ramane invincibil

Luni, 23 Aprilie 2012, ora 21:05
1816 citiri

FC Brasov si Universitatea Cluj au incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni, in etapa cu numarul 27 din Liga 1.

Cu Ionut Badea la primul meci pe banca tehnica, brasovenii au deschis scorul prin Alexandru Mateiu in minutul 19, acesta stabilind totodata si scorul pauzei, 1-0.

Desi au ramas in inferioritate inca din minutul 48, cand Galamaz a fost eliminat, "sepcile rosii" au reusit sa restabileasca egalitatea pe tabela de marcaj, Steven Pele punctand pentru 1-1 in minutul 56.

Odata cu remiza inregistrata sub Tampa, Claudiu Niculescu a bifat a saptea partida consecutva fara infrangere pe banca Universitatii Cluj.

Dupa aceasta remiza, Universitatea Cluj a urcat pe pozitia a sasea in clasamentul Ligii 1, la sapte puncte in urma Stelei. Brasovenii au picat pe 12, la trei "lungimi" de retrogradare.

FC Brasov: Felgueiras - Velayos, Majernik, Munteanu, Ionescu - Viveiros, Mateiu, Dias - Buga, Moutinho - Hadnagy;

Rezerve: Godinho, Ciupe, Machado, Stanga, Enceanu, Udoji, Mauro Alonso;

Universitatea Cluj: Bornescu - Popa, Galamaz, Szukala, Mendy - Hoban - Cristescu, Bostina, Cojocnean - Grozav, Tony;

Rezerve: Bosneag, Abrudan, Pele, Draghici, Busca, Cristea, Dauksa.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Claudiu Niculescu, #universitatea cluj, #fc brasov, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 27 , #rezultate