Liga 1: Claudiu Niculescu, pe cai mari

Vineri, 05 Mai 2017, ora 19:52
4180 citiri

FC Voluntari a obtinut vineri seara cea de-a 4-a victorie consecutiva.

Gruparea antrenata de Claudiu Niculescu a invins cu 2-1 pe ACS Poli Timisoara, intr-un meci din cadrul etapei a 9-a a playout-ului Ligii 1.

Balaur a deschis pentru ilfoveni in minutul 9, dupa un voleu al lui Cernat. La pauza s-a intrat insa la egalitate, dupa ce Henrique a transformat, in minutul 26, o lovitura de la 11 metri obtinuta tot de el.

Golul victoriei a fost inscris imediat dupa pauza, de Popadiuc, la capatul unei actiuni superbe in partea stanga.

In urma acestei victorii, Voluntari a urcat pe locul 2 in clasamentul din play-out, cu 30 de puncte. De partea cealalta, banatenii raman pe pozitia a 5-a, cu 22 de puncte.

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte - Novac, C. Lazar - Capatana, Cernat, Popadiuc - Balan.

Antrenor: Claudiu Niculescu.

ACS Poli Timisoara: Straton - Neagu, Bocsan, Cinu, Novak - Soljic, Artean - Barbut, Fucek, Popovici - Pedro Henrique.

Antrenor: Ionut Popa.

Arbitru: Catalin Popa.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...