Liga 1: Claudiu Niculescu, umilit la debut

Miercuri, 05 Aprilie 2017, ora 17:51

Claudiu Niculescu a avut parte de un debut de cosmar pe banca lui FC Voluntari.

Ilfovenii au fost invinsi categoric miercuri in deplasarea de la Botosani, scor 3-0, intr-o partida din cadrul etapei a 4-a a playout-ului Ligii 1.

Golurile intalnirii au fost marcate de Golofca (min.25), Vasvari (min.72 - penalti) si Fulop (min.81).

Din minutul 67, oaspetii au evoluat in 10 jucatori, dupa ce Gabriel Deac a intrat dur la Bordeianu si a fost eliminat la doar 9 minute de la intrarea sa pe teren.

In urma acestui rezultat, moldovenii au urcat pe locul 2 in clasamentul din playoff, cu 23 de puncte, in timp ce Voluntari ramane pe 4, cu 17 puncte.

La inceputul acestei saptamani, Niculescu i-a luat locul pe banca tehnica a celor de la Voluntari lui Dinu Todoran.

FC Botosani: Cobrea - Ungurusan, Cobrea, Burca, Musat - Vasvari, Bordeianu - Roman, Morutan (Fulop '55), Golofca - Kuku (Elek '78).
Antrenor: Leo Grozavu.

FC Voluntari: Gavrilas - Filipov, Balaur, Hrvoje, Acsinte - Marinescu (Tabacariu '78), Novac, Capatana - Popadiuc, Vodut (Balan '75), Ivanovici (Deac '58).
Antrenor: Claudiu Niculescu.

Arbitru: Marius Avram.