Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Concordia Chiajna, un nou rezultat surpriza

Luni, 09 Aprilie 2012, ora 20:55
2924 citiri

Concordia Chiajna, revelatia returului in Liga 1, a obtinut o noua victorie spectaculoasa in primul esalon, de aceasta data cu FC Brasov, scor 3-2.

Neinvinsa de patru etape, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf s-a impus in prelungiri la Brasov si a facut un nou pas spre evitarea retrogradarii.

Oaspetii au deschis scorul inca din minutul 13, prin Krumov, la o lovitura de colt, fundasul Concordiei stabilind totodata si scorul pauzei, 1-0. In minutul 24, Buga a inscris pentru 1-1, dar reusita a fost anulata eronat pentru ofsaid.

Rocha a marit avantajul la noua minute de la reluare, dar Hadnagy a redus handicapul dupa numai doua minute si ardelenii sperau in continuare la cel putin un punct.

Moutinho a egalat cu cinci minute inainte de final, cu un sut spectaculos in vinclu, dar acelasi Rocha a dat lovitura pentru Chiajna in prelungiri, cand a inscris la capatul unei faze personale de toata frumusetea.

In urma acestei victorii, Concordia a acumulat 27 de puncte si a urcat pe locul 15 in Liga 1, la egalitate cu FCM Targu Mures, prima formatie deasupra liniei de retrogradare. De cealalta parte, FC Brasov a ramas pe pozitia a 11-a, cu 29 de puncte.

FC Brasov: Felgueiras - Mateiu, Majernick, Ricardo Machado, Velayos - Bruno Madeira, Di Stefano, Dias, Viveiros - Buga, Ilijoski;

Rezerve: Godinho, Ciupe, Olariu, Damian, Moutinho, Hadnagy, Mauro Alonso;

Concordia Chiajna: Nita - Krumov, Mamele, Doru Bratu, Guilherme - Adrian Popa, Roberto Iancu, Filip, Iordache Ilie - Viorel Dinu, Rocha;

Rezerve: Baruch, Paulinho, Alex Dos Stantos, Petrovici, Mihalcea, Munteanu, Muzac.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#concordia chiajna, #fc brasov, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 25, #surprize Liga 1 , #rezultate