Liga 1: Remiza in "derbiul suferintei"

Vineri, 28 Martie 2014, ora 21:03
1436 citiri

Corona Brasov si Sageata Navodari au terminat la egalitate, scor 0-0, in "derbiul suferintei" din etapa cu numarul 25 a Ligii 1.

Formatia dobrogeana a inceput mai bine meciul de la poalele Tampei, Apostol Muzac lovind bara transversala in minutul 7 al intalnirii.

Gazdele au reusit treptat sa echilibreze partida si, in minutul 22, au avut la randul lor o sansa uriasa de a deschide scorul.

Bus a "scos" un penalti dupa un fault comis de Tudose, insa tot el a irosit lovitura de la 11 metri, sutand defectuos, peste poarta.

Jucatorii celor doua echipe s-au zbatut pana la finalul timpului regulamentar, incercand sa inscrie golul izbavitor, fara a reusi insa acest lucru.

Acest rezultat bate inca un cui in cosciugul celor de la Corona, virtual retrogradati, si pericliteaza serios sansele de a ramane in Liga 1.

Echipele de start

Corona: Danalache - Homei, Poverlovici, Damian, Munteanu - Neacsa, Miranda, Dalbea, Parvu - S. Bus, Coman

Rezerve: Gatej, Forika, Balint, Brata, Mendizov, Dedu, Manea

Sageata: Panagopoulos - Peteleu, Tudose, Cr. Munteanu, David Lopez - Muzac, Dulee - Achim, Dinu, I. Iordache - Guerra

Rezerve: Baican, Barbulescu, Pana, Borja Navarro, Tigoianu, Deletici, Roman

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...