Liga 1: Craiova castiga dramatic pe terenul lui Voluntari

Vineri, 28 August 2015, ora 20:21
3062 citiri

CS U Craiova a obtinut o victorie dramatica pe terenul celor de la FC Voluntari, in etapa a noua din Liga 1.

Oltenii s-au impus cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind inscris in minutul 87.

Partida disputata pe arena "Dinamo", din Stefan cel Mare, a adus fata in fata doua echipe cu mari probleme. Daca Voluntariul era singura echipa fara victorie in acest sezon, Craiova era foarte departe de pretentiile din Banie.

A rezultat un meci fara prea multe ocazii, in care jucatorii au fost parca mai atenti sa nu greseasca.

Oltenii au deschis scorul in minutul 61, atunci cand Baluta a pus latul la o centrare perfecta a lui Bawab, autorul unei faze spectaculoase.

Ilfovenii au restabilit egalitatea 10 minute mai tarziu, Vodut reusind sa il invinga pe Balgradean cu un sut din drop de la 20 de metri.

Pe final de joc, Vatajelu a luat o actiune pe cont propriu, l-a intors de doua ori pe Rus si a marcat cu un sut din unghi, pe coltul lung.

Rezultatul ii urca pe cei de la Craiova aproape de zona locurilor de playoff, in timp ce Voluntariul nu a reusit inca sa castige in Liga 1.

Echipele de start

FC VOLUNTARI: Balauru - Rus, Maftei, Achim, Maxim - Grigore, Novac - Iorga, Carstocea, Parvulescu - Pancu

Rezerve: Botas, Radoi, Novakovic, Vodut, Deac, Calintaru, A. Balan

Antrenor: Flavius Stoican

CS U CRAIOVA: Balgradean - Achim, Popov, Acka, Vatajelu - Zlatinski, Mateiu - Baluta, Bawab, Rocha - Ivan

Rezerve: Straton, Madson, Dumitras, Herghelegiu, Da Graca, Bancu, Curelea

Antrenori: Sorin Cartu, Emil Sandoi

Condiția pusă de Geoană pentru a reveni în politică: ”Am să o fac cu toată inima”
Secretarul general adjunct al NATO, Mircea Geoană, a declarat că nu se află în căutarea unui alt job internaţional după o poziţie atât de importantă la NATO. El a precizat că,...
Ciolacul îl trimite pe Piedone ”la locul lui”. Liderul PSD susține că nu va negocia cu edilul de la Sectorul 5
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri, 24 aprilie, că locul lui Cristian Popescu Piedone nu poate să fie decât ca primar, în continuare, la Sectorul 5, el precizând că nu va...
#Craiova rezultate Liga 1, #Craiova Voluntari Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate