Liga 1: CSMS Iasi a castigat derbiul suferintei

Duminica, 30 Septembrie 2012, ora 21:12
1541 citiri

Formatia CSMS Iasi s-a impus cu 1-0 in meciul disputat, duminica seara, pe teren propriu, in compania formatiei CS Turnu Severin, in etapa a 10-a din Liga 1.

Fara victorie pana acum in Liga 1, cele doua formatii au fost la egalitate timp de 90 de minute, unicul gol al partidei fiind inscris in minutele de prelungire.

Reusita i-a apartinut lui Petrovici, care l-a invins pe portarul oaspetilor cu un sut la coltul scurt, dupa o pasa primita de la Herghelegiu.

Autorului golului de trei puncte a parasit terenul imediat dupa marcarea golului, fiind eliminat pentru cumul de cartonase.

In urma acestui succes, primul din actuala stagiune, CSMS Iasi a parasit ultima pozitie in clasamentul Ligii 1, urcand pe 17 cu cinci puncte.

De cealalta parte, CS Turnu Severin ramane in continuare fara victorie si coboara in subsolul ierarhiei, cu patru puncte acumulate in zece meciuri.

Poli Iasi: Irimia - Jovanovici, Tincu, Avramia, Mitrea - Onofras, Straton, Petrovici, Vladu - Herghelegiu, Patulea;

Rezerve: Lungu, Tiganasu, Ciucur, Semenenko, Mihalachioaie, Tudor;

CS Turnu Severin: Marinescu - Mitic, Dandea, Balau, Giurgiu - Vancea, Golici, Olah, Zaharia - Thomas, Moutinho;

Rezerve: Iordan, Gugu, Dragalina, Patrascu, Abba, Neacsa, Buleica.

Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...