Liga 1: CSMS Iasi, victorie pretioasa la Medias

Vineri, 09 Noiembrie 2012, ora 23:25
2455 citiri

Formatia CSMS Iasi s-a impus in meciul disputat vineri, in deplasare, cu Gaz Metan Medias, scor 1-0, in etapa cu numarul 15 din Liga 1.

Desi gazdele au intrat mai bine in joc si au dominat in primul sfert de ora, iesenii au fost cei care au avut cele mai mari ocazii in prima repriza.

In minutul 23, Milea a ratat singur cu Plesca, iar portarul mediesenilor s-a evidentiat din nou, sase minute mai tarziu, respingand in corner la o situatie periculoasa.

Repriza secunda a oferit un joc mult mai slab cu doar doua tentative modeste ale gazdelor de a trece in avantaj. Moldovenii au dat in cele din urma lovitura in minutele de prelungire, cand Patulea a punctat din pasa lui Onofras.

In urma acestui rezultat, CSMS Iasi a acumulat 11 puncte si urcat pe locul 16 in clasamentul Ligii 1, apropiindu-se la patru lungimi de prima pozitie care asigura evitarea retrogradarii. De cealalta parte, Gaz Metan Medias a ramas pe 12, cu 16 puncte.

Gaz Metan Medias: Plesca - Ciuca, Frasinescu, Markovic, Buzean - Eric, Tahar, Astafei, Petre - Bud, Bawab;

Rezerve: Loncaric, Muth, Vukadinovici, Avram, Vasilache, Todea, Negru;

Antrenor Cristi Pustai;

CSMS Iasi: Irimia - Jovanovici, Cretu, Tincu, Tiganasu - Straton - Ciucur, Tudor, Milea, Vladu - Herghelegiu;

Rezerve: Balan, Avramia, Onofras, Semerenko, Patulea, Nalati, Mitrea;

Antrenor Liviu Ciobotariu.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Iasi victorie Gaz Metan, #Iasi victorie Liga 1, #rezultate Liga 1, #meciuri Liga 1, #Liga 1 etapa 15 , #rezultate