Liga 1: Dinamo castiga la scor pe terenul Chiajnei

Luni, 28 Septembrie 2015, ora 22:55
3082 citiri

Dinamo a obtinut o victorie impresionanta in ultimul meci al etapei cu numarul 12 din Liga 1.

"Ros-albii" s-au impus cu scorul de 3-1 pe terenul celor de la Concordia Chiajna si se mentin in plasa celor trei formatii din fruntea clasamentului.

Dinamovistii au inceput meciul de la Chiajna stiind ca aveau nevoie de o victorie pentru a ramane in grupul formatiilor fruntase, iar elevii lui Mircea Rednic au reusit sa obtina cele trei puncte.

Rotariu a deschis scorul in minutul 34, dupa o pasa superba a lui Gnohere, pentru ca apoi masivul atacant dinamovist sa reuseasca "dubla".

Mai intai, acesta a dus scorul la 2-0 in minutul 40, cu un sut foarte frumos, din unghi, dupa o pasa a lui Anton, iar dupa aceea a punctat pentru 3-0, in minutul 65, punand simplu latul la centrarea lui Fai.

Chiajna a reusit golul de onoare abia in prelungirile partidei, Pena fiind cel care a inscris.

Echipele de start

Concordia Chiajna: Fl. Matache - Barboianu, Mamele, Sirghi, Bucurica - G. Giurgiu, Serediuc - M. Constantinescu, Purece, V. Lazar - R. Raducanu

Rezerve: Fl. Iacob - Vagner, Tincu, Bruno Madeira, S. Pana, Gradinaru, M. Pena

Antrenor: Cornel Talnar

Dinamo: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, S. Filip - P. Anton, Van Haaren - D. Rotariu, Vojnovic (cpt), Palic - Gnohere.

Rezerve: I. Popescu - Puljic, Ghomsi, Feussi, Nedelcearu, Gavrila, Tircoveanu.

Antrenor: Mircea Rednic

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Dinamo victorie Liga 1, #Dinamo Chiajna Liga 1, #Dinamo Liga 1 rezultat , #rezultate