Liga 1: Dinamo castiga la ultima faza cu Hermannstadt

Sambata, 25 August 2018, ora 23:07
6204 citiri

Dinamo a obtinut o victorie dramatica in etapa cu numarul sase a Ligii 1, "ros-albii" trecand la limita, scor 2-1, de nou promovata Hermannstadt.

Salomao a deschis scorul pentru Dinamo inca din minutul 4, portughezul punctand cu un sut din marginea careului, dintre doi adversari.

Sibienii au egalat in debutul partii secunde, atunci cand Nkololo a prins un sut din vole din coltul careului mic care l-a lasat fara replica pe Penedo.

Pesic a adus victoria pentru Dinamo in minutul 4 de prelungiri a partidei, cu o lovitura de cap.

Dinamo ajunge la 10 puncte dupa sase etape si urca provizoriu pana pe locul 4 al clasamentului Ligii 1.

ECHIPELE DE START

Dinamo: Penedo - Delorge, M. Popescu, Katsikas, R. Grigore - D. Nistor (cpt), Gomelt, Sg. Popovici - Hanca, D. Popa, Salomao

Rezerve: Mutiu - Sorescu, Pesic, D. Ciobotariu, Vl. Olteanu, Axente, Moldoveanu

Antrenor: Florin Bratu

Hermannstadt: Cabuz - Al. Coman, Dandea, Mijuskovici, Tatar - Antonov, Dilbea (cpt) - Herghelegiu, Gh. Rusu, Nkololo - Tsoumou

Rezerve: Began - Pamfile, I. Stoica, I. Petrescu, Curtean, Ali Vega, Blanaru

Antrenor: Alexandru Pelici

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#Dinamo victorie Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #Dinamo Hermannstadt rezultat , #rezultate