Liga 1: Dunarea Calarasi rateaza victoria in prelungirile meciului cu Voluntari

Sambata, 06 Aprilie 2019, ora 16:31
3641 citiri

Dunarea Calarasi a fost aproape de o victorie importanta in play-out-ul Ligii 1, insa cei de la FC Voluntari au reusit sa inscrie in prelungirile partidei.

Duelul dintre Dunarea si Voluntari a fost marcat de o gafa uriasa a portarului ilfovenilor.

In minutul 76, Iancu l-a lansat bine pe contraatac pe Daniel Benzar, portarul Vatca a iesit complet aiurea din poarta, iar tanarul fotbalist a inscris dupa un dribling scurt.

Totusi, gazdele de la Dunarea au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Sirghi, din minutul 88, iar in prelungiri Armas a punctat pentru 1-1.

Dunarea primeste astfel o lovitura puternica, pierzand doua puncte ce se pot dovedi extrem de importante in lupta pentru evitarea retrogradarii.

ECHIPELE DE START

Dunarea: Straton - G. Enache, Luchin, Djemia, Mendy - Simion, Sirghi, Honciu - Ammari, Souda, G. Iancu

Rezerve: Calancea, Keyta, Henderson, Omrani, D. Benzar, Ndiaye, Mapuku

Voluntari: Vatca - Miranda, Balaur, Armas, A. Vlad - Signorelli, Rauta - I. Gheorghe, Laidouni, Gadze - A. Tudorie

Rezerve: Mitrev, Russo, Hodorogea, Pircalabu, Capatina, G. Deac, A. Balan

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Dunarea Calarasi Voluntari rezultat, #Liga 1 rezultate, #meciuri rezultate Liga 1 , #rezultate