Liga 1: Egal in primul meci din play-out

Vineri, 28 Februarie 2020, ora 19:53
3132 citiri

Sepsi si Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 1-1, in meciul disputat, vineri seara, in prima etapa din play-out-ul Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 15, cand Horsia a executat perfect o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri.

Egalarea gazdelor a venit in minutul 69. A inscris Safranko, cu un sut din intoarcere din interiorul careului.

In clasamentul din play-out, Sepsi urca pe locul 2, cu 18 puncte, in timp ce iesirenii se afla pe locul 6, cu 12 puncte.

Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly - Csiszer, Bouhenna, Tincu, Stefan - Velev, Vasvari - Gal-Andrezly, Achahbar, Stefanescu - Safranko.

Antrenor: Leo Grozavu.

Poli Iasi: Rusu - Gradinaru, Frasinescu, Klimavicius, Serban - Passaglia, De Iriondo - Chacana, Omoh, Horsia - Habibou.

Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitru: Marian Barbu.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...