Liga 1: Egal spectaculos intre ACS Poli Timisoara si CSMS Iasi

Vineri, 25 Septembrie 2015, ora 20:24
4052 citiri

ACS Poli Timisoara si CSMS Iasi au terminat la egalitate, vineri, scor 2-2, in primul meci ale etapei a 12-a Ligii 1, la capatul unui meci spectaculos, cu doua goluri in debutul reprizei secunde si un penalty.

Oaspetii au inceput mai bine acest meci, deschizand rapid scorul, in minutul 9. Atunci, Golubovici a scapat din marcaj si a reusit sa inscrie cu o lovitura de cap de la circa 10 metri. Gazdele si-au revenit rapid, insa, dar Goga si Barbut nu au reusit sa marcheze in ocaziile avute.

Prima repriza s-a incheiat cu o mare ratare a lui Golubovici. La pauza, Zicu a intrat in locul lui Barbut. La doua minute dupa reluare, Luchin a reusit sa egaleze cu capul, dupa o lovitura libera de pe partea stanga batuta de Croitoru.

Imediat, insa, CSMS Iasi a preluat iar conducerea, in minutul 49, dupa ce Ciuca a inscris si el cu capul, in urma unui corner. Timisoara a reusit din nou sa egaleze, in minutul 63, in urma unui penalty obtinut de Ianis Zicu, faultat in careu de Ciuca. Dorin Goga a transformat lovitura de pedeapsa.

Pana la finalul meciului, cele doua echipe nu si-au mai creat mari ocazii de gol, astfel ca meciul s-a terminat la egalitate. ACS Poli Timisoara si CSMS Iasi raman pe aceleasi locuri in clasament - 9, respectiv 10 -, cu cate 13 puncte.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#rezultate Liga 1, #Polit Timisoara CSMS Iasi, #rezultat Timisoara Iasi, #meci Timisoara Iasi , #rezultate