Liga 1: FC Botosani, victorie spectaculoasa cu Targu Mures

Luni, 29 August 2016, ora 22:58
5525 citiri

FC Botosani a incheiat etapa cu numarul sase din Liga 1 cu o victorie spectaculoasa obtinuta pe teren propriu in fata celor de la ASA Targu Mures.

Moldovenii s-au impus cu scorul de 4-2, dupa ce au fost nevoiti sa revina de la 0-2.

Aflati intr-o situatie extrem de dificila din cauza depunctarii, muresenii au inceput excelent meciul de la Botosani, reusind sa inscrie de doua ori prin Zicu, in minutul 19, si Gabi Matei, in minutul 40.

Gazdele au dat tonul revenirii in prelungirile primei reprize, cand Bordeianu a marcat cu un sut frumos de la distanta, pentru ca Golofca sa egaleze in cea de-a doua runda cu un lob de efect.

Matulevicius a adus toate punctele pentru Botosani cu o "dubla" reusita pe final.

Echipele de start

FC Botosani: Iliev - Dimitrov, Plamada, Miron, Musat - Golofca, Vasvari, Bordeianu, Astafei - M. Roman, Mautelvicius

Rezerve: Albut, Greu, Herghelegiu, Ichim, Levente Fulop, Popovici, Willie

ASA: Viciu - Dobrosavlevici, M. Constantin, Cordos, Matei - R. Costin, Muresan - Belu, Kuku, Surdu - Zicu

Rezerve: Moga, Ciolacu, Mendy, Feketics, Deaconu, Candrea, Ursu

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...