Liga 1: Hermannstadt se impune in fata Clinceniului la ultima faza

Vineri, 16 August 2019, ora 18:56
3257 citiri

Etapa cu numarul sase din Liga 1 a debutat cu un rezultat spectaculos, Hermannstadt impunandu-se pe teren propriu in fata celor de la Academica Clinceni cu un gol inscris la ultima faza a jocului.

Scorul final a fost 2-1, insa gazdele au ratat o multime de ocazii mari si au fost aproape sa scape victoria printre degete.

Hermannstadt a deschis scorul inca din minutul 3, atunci cand Patriche a deviat nefericit in propria poarta un balon centrat din banda stanga.

A urmat o sansa uriasa irosita de Cordea, care a trimis pe langa poarta dupa ce a driblat cinci adversari, pentru ca in partea secunda Jo sa nu reuseasca sa trimita in plasa dupa ce a driblat si portarul.

Golul de 1-1 a fost inscris de Vojtus in minutul 81, acesta reluand superb, cu calcaiul, un balon centrat de pe partea stanga.

In minutul cinci al prelungirilor, gazdele au dat lovitura in urma unui corner. Balonul a ajuns la Caiado, acesta l-a recentrat pentru Debeljuh, care a inscris profitand de o eroare a portarului ilfovenilor.

Echipele de start

Hermannstadt: Emanul Novo - Matel, Viera, Stoica, Oprut - David Caiado, Romario - Petrescu, Yazalde, Cordea

Academica Clinceni: Valceanu - Matei, Rauta, Patriche, Dobrescu - Sut, Barbu - Buziuc, Nsiah, Ion - Vojtus

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Liga 1 rezultate, #Clinceni Hermannstadt rezultat, #meciuri rezultate Liga 1 , #rezultate