Liga 1: Inca un pas gresit pentru Pandurii

Luni, 05 Noiembrie 2012, ora 20:55
1832 citiri

Formatiile Pandurii Targu Jiu si CS Turnu Severin au incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat, luni, in etapa cu numarul 14 din Liga 1.

Cu numai un punct obtinut in ultimele doua etape, gorjenii au facut o nou pas gresit, de aceasta data in fata "lanternei rosii", pe care n-au reusit s-o invinga in fata propriilor suporteri.

Dupa un inceput bun de meci, gazdele au deschis scorul in minutul 19 prin Cristea, care a profitat de un balon respins de apararea oaspetilor si a reluat in plasa din zece metri.

Severineii nu s-au descurajat si au restabilit egalitatea cu patru minute inainte de pauza, cand Zaharia a punctat cu o executie senzationala, din centrarea lui Mitici.

Elevii lui Grigoras au trecut din nou la concucere la 14 minute de la reluare, de aceasta data prin Viera, fundasul inscriind la o lovitura de colt executata de Cristea.

Cu sase minute inainte de final, trupa italianului Nicolo Napoli a dat lovitura prin acelasi Zaharia, care l-a invins pe goalkeeperul Mingote cu un sut de generic de la 20 de metri.

In urma acestui rezultat, Pandurii isi pastreaza pozitia secunda in clasamentul Ligii 1, dar ramane la opt puncte in urma liderului Steaua. De cealalta parte, CS Turnu Severin ramane in subsolul ierarhiei cu doar cinci puncte.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Rusu, Viera, Mamele, Vlad - Nistor - Boutadjine, Voiculet, Cristea, Maxim - Lemnaru;

Rezerve: Lazar, Ungurusan, Radut, Al.Grigoras, Bacila, Pleasca, Matulevicius;

CS Turnu Severin: Marinescu - Mitici, Durimel, Dandea, Al.Giurgiu - Buleica, Moutinho, Golici, Zaharia - Arnautu, Vancea;

Rezerve: Stetca, Kader Barry, Gugu, Balau, Neacsa, Abba, Dragalina.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...