Liga 1: Brasovul lui Sumudica, salvat de portar la Targu Mures

Vineri, 09 Decembrie 2011, ora 22:25
2968 citiri

Formatiile FCM Targu Mures si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 0-0, in prima partida e ultimei etapa a returului Ligii 1.

Florin Dan a dat tonul ocaziilor in minutul trei, cand a sutat pe langa poarta din 10 metri. Oaspetii au replicat noua minute mai tarziu, prin Chipciu, dar Albut a reusit sa pareze un voleu trimis la coltul scurt.

Bumba a ratat incredibil deschiderea scorului in minutul 34, fiind blocat de portarul Felgueiras dupa ce scapase singur spre poarta, iar Florin Dan l-a imitat in finalul primei reprize.

Brasovenii au scapat de doua ori de primirea golului si in repriza secunda Distefano a respins incredibil de pe linia portii, in minutul 76, iar Felgueiras l-a blocat pe Subotici.

In urma acestui rezultat FCM Targu Mures ramane pe locul 15 in Liga 1, cu 15 puncte, in timp ce Brasovul isi pastreaza pozitia a 11-a, cu 19 puncte.

FCM Targu Mures: Albut - Epaminonda, Matei, Gugu, Topici - Fl.Dan, Ilyes, Paduretu, Bumba - Subotic, Didi;

Rezerve: Balauru, Donadoni, Celsinho, Vagner, Goge, Issa Ba, Diego Ruiz;

FC Brasov: Felgueiras - Ciupe, Cr.munteanu, Machado, Cr.Ionescu - Viveiros, Distefano, Moutinho, Chipciu - Buga, M.Cristescu;

Rezerve: Marc, Majernik, Mateiu, Hadnagy, Paez, Popa, F.Stanga.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...