Liga 1: Mediasul pierde puncte pretioase cu Sepsi

Joi, 24 Mai 2018, ora 20:39
2517 citiri

Gaz Metan Medias si-a complicat serios situatia pe final de playout dupa o remiza e teren propriu cu Sepsi Sfantu Gheorghe.

Mediesenii nu au reusit decat un 1-1 si au in continuare emotii in privinta retrogradarii.

Iulian Cristea a deschis scorul inca din minutul 6, el punctand cu o lovitura de cap la primul atac al meciului.

Douazeci de minute mai tarziu, Fulop a egalat la unu dupa o faza frumoasa a oaspetilor, Tandia fiind omul cu pasa decisiva.

Gazul putea obtine toate cele trei puncte daca David Caiado reusea sa inscrie in minutul 67, atunci cand a reluat bine cu capul, insa a trimis balonul in transversala.

Dupa aceasta remiza, mediesenii ocupa locul 5 in clasamentul din playout si au numai doua puncte peste pozitia a sasea, cea care duce la barajul de mentinere in Liga 1.

ECHIPELE DE START

Gaz Metan: R. Plesca - V. Cretu, C. Sirghi, M. Constantin, S. Busu - Chamed, I. Cristea, Rosado - Olaru, Ely, Caiado

Rezerve: Greab, Buziuc, Romeo, Popovici, Edinho, Tircoveanu, Fioretos

Sepsi: Niczuly - Dalmau, I. Ursu, Ghinga, Sato - Petrovikj, Gorrin - Tandia, I. Fulop, Hamed - Simonovski

Rezerve: Jovanovski, Dumbrava, Filipe Oliveira, M. Burlacu, Hadnagy, N. Ross, C. Dima

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Medias Sepsi rezultat, #Medias Sepsi Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate