Liga 1: Mediasul se impune la Sibiu

Vineri, 19 Iulie 2019, ora 19:57
3765 citiri

Gaz Metan Medias a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul doi din Liga 1, elevii lui Edi Iordanescu impunandu-se in deplasarea de la Sibiu.

Mediesenii au castigat pe terenul lui Hermannstadt cu scorul de 2-0 la capatul unei partide pe care gazdele au terminat-o in dubla inferioritate.

Prima repriza a fost una in care sibienii au avut marile ocazii, dar au si platit, Cordea fiind eliminat in prelungiri dupa o talpa aplicata pe tibia lui Nelut Rosu.

Partea secunda a inceput practic de la 0-1, Marius Constantin transformand un penalti acordat destul de usor dupa o interventie asupra lui Cretu.

Chamed a dus scorul la 2-0 in minutul 71, iar Dalbea a fost si el eliminat de la Hermannstadt pentru cumul de cartonase galbene.

ECHIPELE DE START

Hermannstadt: Novo - Matel, Dandea, Luchin, Tatar - Cordea, Dumitriu, Dalbea, Caiado - Buzan, Tsoumou

Rezerve: I. Stoica, Petrescu, Yazalde, Debeljuh, Blanaru, Pereira, Sintean

Antrenor: Costel Enache

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, M. Constantin, I. Larie, Cikarski - Droppa, N. Rosu - Ely Fernandes, D. Olaru, Draghici - S. Bus

Rezerve: Batista, Chamed, Sanoh, R. Popa, Romeo, Ciocan, Pleasca

Antrenor: Edward Iordanescu

Arbitru: Sebastian Coltescu

Pe lângă rocada premierilor din coaliție care ar trebui să aibă loc în luna mai 2023, PSD și PNL urmează să schimbe și mai multe ministere. Social-democrații au dat, însă, semnale că...
Ministrul Muncii, amenințat cu plângerea penală. Avertismentul sindicatelor privind majorarea pensiilor și salariilor
Sindicatele i-au amenințat cu plângerea penală pe ministrul Muncii, Marius Budăi, și pe ministrul Finanțelor, Adrian Câciu, din cauza pensiilor și a salariilor. Sindicaliștii de la...