Liga 1: Otelul face scor cu "U" Cluj si redevine lider

Sambata, 19 Martie 2011, ora 16:54
2938 citiri

Otelul Galati a revenit pe prima pozitie a Ligii 1 in urma victoriei obtinute, sambata, pe teren propriu, impotriva Universitatii Cluj, cu scorul de 3-0.

Gazdele au deschis scorul prin Gabi Paraschiv, la jumatatea primei reprizei, mijlocasul galatean invingandu-l pe Popa cu un sut superb din centrul careului.

Pana la pauza, Silviu Ilie a mai ratat o mare de a inscrie pentru Otelul, sutul sau fiind retinut de goalkeeperul clujenilor.

Elevii lui Dorinel Munteanu s-au distantat pe tabela la sapte minute de la reluare, datorita golului inscris de Giurgiu, cu o executie puternica de la aproximativ 20 de metri.

Salageanu a trecut pe langa 3-0 cateva minute mai tarziu, dar scorul s-a modificat in cele din urma dupa ce Rapa a punctat din aproprierea portii.

Antrenorul oaspetilor, Ionut Badea, a urmarit ultimele 20 de minute ale meciului din tribune, fiind eliminat din cauza protestelor.

Cu cele trei puncte obtinute, Otelul Galati revine pe prima pozitie a Ligii 1, la doua lungimi de Poli Timisoara. Universitatea Cluj stationeaza pe locul 13, la patru puncte de retrogradare.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...
#otelul galati, #universitatea cluj, #Otelul victorie U Cluj, #rezultate Liga 1 , #rezultate