Liga 1: Pandurii au dat lovitura in prelungiri la Iasi

Duminica, 26 August 2012, ora 20:55
2325 citiri

Pandurii Targu Jiu, liderul Ligii 1, a obtinut o noua victorie in acest sezon, impunandu-se la limita in meciul disputat, in deplasare, cu CSMS Iasi, scor 1-0.

Aflate in situatii diametral opuse in clasament, cele doua formatii au oferit un meci cu putine ocazii de poarta, soarta celor trei puncte fiind decisa in prelungiri.

Oaspetii au ratat o prima ocazie in minutul 12, prin Ibeh, a carui lovitura de cap a trecut pe langa bara, iar oaspetii au punctat in minutul 24, insa reusita a fost anulata corect pentru ofsaid.

Gorjenii au atacat mai mult in partea secunda, dar portarul Irimia s-a opus de fiecare data la suturile expediate de acestia. Aproape de final, Herghelegiu a ratat o mare ocazie pentru moldoveni, sutand in Lazar din doi metri.

Oaspetii au dat lovitura in minutele de prelungire, cand Dan Nistor a patruns in careu si a scuturat plasa cu un sut pe langa goalkeeperul iesenilor.

In urma acestui rezultat, formatia din Targu Jiu si-a consolidat pozitia de lider in Liga 1, avand cu trei puncte mai mult decat Steaua, care are insa un meci mai putin disputat. De cealalta parte, CSMS Iasi coboara pe locul 17, cu doar doua puncte acumulate dupa sase runde.

CSMS Iasi: Irimia - Onofras, Tincu, Cretu, Vladu - Milea, Straton - Keita, Tudor, Ciucur - Patulea;

Rezerve: Lungu, Avramia, Mitrea, Ionescu, Petrovici, Herghelegiu, Curiliuc;

Pandurii Targu Jiu: Lazar - Ungurusan, Viera, Mamele, Alexandru Vlad - Voiculet, Nistor, Radut - Karim, Ibeh, Maxim;

Rezerve: Horvat, Rada, Rusu, Cristea, Lemnaru, Grigoras, Matulevicius.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Pandurii victorie Iasi, #Pandurii lider Liga 1, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 6 , #rezultate